Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

niedziela, 15 lutego 2015

WYZWANIA CZYTELNICZE - PRZYPOMINAJKA

Chciałabym wszystkim krótko przypomnieć, że moje wyzwania wciąż trwają i mają się dobrze. Sama biorę udział (zakładka"Wyzwania"). Dołączyć może każdy bez wyjątku, w dowolnym czasie.

Oto one:

Wyzwanie "Czytam literaturę angielską"
Celem wyzwania jest przeczytanie jak największej ilości literatury pięknej czy popularnej w tłumaczeniu z języka angielskiego, pochodzącej Wysp Brytyjskich (to znaczy napisanej przez autora angielskiego, walijskiego, szkockiego czy irlandzkiego).

Odpowiadając na ostatnio zadane pytanie, czy Szekspir też się liczy, odpowiadam: literatura to wszelkie teksty artystyczne, literatura popularna i piękna. To znaczy pełen komplet: epika, liryka, dramat. Szekspir jak najbardziej się zalicza:)

Wyzwanie "I read in English"
Celem wyzwania jest przeczytanie jak największej ilości literatury pięknej czy popularnej w oryginale, napisanej w języku angielskim, pochodzącej z kręgu kultury anglosaskiej (każdy kraj, w którym język angielski jest jednym z państwowych).


Zgłoszenia wciąż można wpisywać w poście zawierającym regulaminy i więcej informacji.

A jako ciekawostkę dodam, że zapożyczony przeze mnie obraz został namalowany przez Thomasa Kenningtona, angielskiego portrecistę, malarza rodzajowego i - co ciekawe - socrealistycznego. Jeśli poszukacie jego obrazu "Sieroty", zrozumiecie dlaczego. Tworzył głównie pod koniec XIX. i na początku XX. wieku.  

1 komentarz: